از جنگاقتصادیبا چین تا جنگ نظامی با این کشور


از جنگ اقتصادی با چین

تا جنگ نظامی با این کشور

.

ت.آنلاین- ترجمه رضا نافعی

4،496،337

ترجمه

1166

(سخنانی هنری کیسینجر در سفر به پکن را باید جدی تلقی کرد. آنها که با مقدمات و زبان دیپلماتیک جهانی آشنائی دارند می دانند که گرچه هنری کسینجر از دهه ها پیش مصدر شغلی رسمی نیست، ولی اگر او  در امریکا در راس » دولت پنهان» نباشد احتمالا  سخنگوی اعظم ان هست و سفر او، بعنوان  دیپلمات ارشد و 96 ساله امریکا به چین وزن ویژه ای دارد و جدی است. البته او فقط برای بیان این چند جمله به خبرنگاران به چین سفر نکرده و آنچه که او در برابر جرائد بر زبان آورده  فقط مشتی از آن خرواری است که در مذاکرات پنهان مطرح شده است. اما بیان همین اندک و بیان متصل   جنگ بازرگانی و  شورش های هنک کنگ در یک جمله و اشاره به بهانه بی اهمیتی که موجب جنگ جهانی اول شد نکاتی است که باید مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی قرار گیرد. نکته قابل توجه دیگر حضور هنری پائولسون وزیر اسبق خزانه داری امریکا در کنار کیسینجر و بیان سخنان هشدار دهنده او به مخاطبان چینی است که کار نباید به جنگ بیانجامد. از آنجا که می دانیم چینی ها نه تنها هیچ کشوری را تهدید به جنگ نکرده اند   بلکه  آنها خود قربانی سیاست قایق های توپ دار بوده اند،   سخنان وزیرخزانه داری امریکا در واقع   می تواند به این معنی باشد که شما باید کوتاه بیائید.  چون اگر غیر از این بود و مخاطب سخنان او صاحبان  قدرت در امریکا بودند نیازی  به سفر او و کیسینجر به چین نبود- مترجم)

هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق ایالات متحده امریکا از چین دیدار کرد.

وزیر اسبق خارجه امریکا با توجه  به مشاجرات مداوم بازرگانی بین دو قدرت بزرگ : امریکا و چین، هشدار داد. این درگیری میتواند «برای بشریت خطرناک» گردد.

آنچه هنری کیسینجر وزیر خارجه اسبق امریکا می بیند این است که این مشاجرات دائمی بازرگانی آبستن این خطر است که در نهایت به جنگی واقعی میان  ایالات متحده و جمهوری خلق چین بیانجامد.

این دیپلمات ارشد سابق روز پنجشنبه در یک کنفرانس تجاری در پکن گفت: مذاکرات تجاری صرفاً «جایگزین»ی برای گفتگوهای اساسی تر در مورد اختلافات بین دو طرف است ، از جمله تنش ها در مورد هنگ کنگ. اگر هر دو طرف به دیدن «همه چیز در جهان از منظر یک درگیری» ادامه دهند ، این می تواند «برای بشریت خطرناک باشد» .کیسینجر هشدار داد که درگیری ها می توانند از کنترل خارج شوند وی یادآور شد: به عنوان مثال ، جنگ جهانی اول  با «بحرانی نسبتاً كوچك» آغاز شد. آنگاه  وی هشدار داد: «

امروز سلاح ها قدرتمند تر هستند»

 

کیسینجر  96 ساله گفت: «چین همانند ما یک قدرت اقتصادی بزرگ است.» «به همین دلیل اجتناب ناپذیر است که ما در همه جای دنیا رو در روی یکدیگر قرار نگیریم.

بر خلاف جنگ سرد بین ایالات متحده و اتحاد جماهیر شوروی ، که جهان نگران توانایی تسلیحات هسته ای هر دو کشور بود ، امروز هیچ چارچوبی در برخورد با چین به عنوان «قدرت نظامی» وجود ندارد.

پائولسون ، وزیر خزانه‌داری سابق ایالات متحده نیز خواستار همکاری است

هنری پائولسون وزیر خزانه داری سابق ایالات متحده نیز در اجلاس روز  پنجشنبه هشدار داد که ایالات متحده و چین «در مسیر اشتباه» قرار دارند. اگر دو اقتصاد بزرگ جهان سازوکارهای همکاری را پیدا نکنند ، «ما به شدت از آن پشیمان خواهیم شد«.

https://www.t-online.de/nachrichten/ausland/usa/id_86857606/usa-und-china-im-handelsstreit-kissinger-koennte-realen-krieg-ausloesen.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: