«کرونا» ماسک را از روی چهره زشت فقر در امریکا برداشت


«کرونا» ماسک را از روی

چهره زشت فقر در امریکا برداشت

راشا تودی ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون

4،559،976

 ترجمه

1188

یک همه پرسی پرده از ارقام به حساب نیامده برداشت: بیکاری در امریکا تا 40 میلیون نفر را در بر می گیرد.

پاندمی کرونا سبب شد تا نرخ بیکاری در ایالات متحده بمراتب بیش از ارقامی شود که رسما ارائه می شد. طبق یک نظر سنجی  میلیون ها امریکائی  قادر به طرح درخواست برای دریافت مزایای  بیکاری نبوده اند.

پس از آن که در هفته گذشته 4،4 میلیون تقاضا برای دریافت مزایای بیکاری بر تقاضا های پیشین افزوده شد تعداد آنها   از 26  میلیون تقاضا فراتر رفت.

از آنجا که در پی گسترش پاندمی کرونا و اخراج عده  کثیری از کار بسیاری تقاضای دریافت کمک های مالی کرده بودند، بسیاری از متقاضیان از اختلالی که در سیستم آنلاین دولت پیش آمده شکایت داشتند.

بنا به تشخیص موسسه سیاست اقتصادی  (ERI) احتمالا روند طرح تقاضا و کثرت آن اختلالاتی در طرح  تقاضا ها بوجود آورده است.

 به گفته محققان، اگر این مشکلات بوجود نمی امد، میلیون ها نفر دیگر نیز می توانستند از دولت تقاضای دریافت کمک کنند. نتایج نظرسنجی آنلاین ERI که روز سه شنبه منتشر شد نشان می دهد که بیش از یک سوم متقاضیان کمک دریافت نمی کنند.

از هر سه نفر کسانی که باید به پرسش های طرح شده پاسخ میدادند، دونفر تصمیم گرفتند اصلا از تلاش برای دریافت کمک چشم بپوشند زیرا  «پرسش ها خیلی دشوار » بوده اند.

پس از آن که طراحان همه پرسی نتایج حاصله را بر مدت زمان  حق دریافت کمک که 5 هفته است و از 15 مارس آغاز میشد  تقسیم کردند به این نتیجه رسیدند که اگر روند طرح تقاضا آسان می بود  8،9 تا 13،9میلیون نفر دیگر هم می توانستند تقاضای در یافت کمک کنند .

این نتایج حکایت از آن دارند که ارقام منتشر شده رسمی در مورد تعداد کسانی که مشمول بیمه بیکاری می شوند و حق دریافت کمک دارند احتمالا بسیار کمتر از آنست که تخمین زده شده و کاهش مشاغل در زمان بحران کرونا دست کم گرفته شده است.

نظرسنجی EPI که بین 13 تا 24 آوریل انجام شد، 25 هزار کاربر بزرگسال اینترنت در ایالات متحده را مورد سوال قرار داده بود.

اغلب پاسخ دهندگان (بیش از 68 درصد) گفتند که برای مزایای بیکاری اقدام نکرده اند زیرا آنها قادر به حفظ شغل خود هستند. بیش از 15 درصد گفتند که آنها حق استفاده از مزایا را ندارند. حدود 1.6 درصد از کسانی که  بعنوان متقاضی ثبت نام کردند ، رد شدند.

طبق توصیف EPI ایالت های امریکا در وضعیتی قرار نداشته اند که بتوانند تقاضانامه هائی را که واجد شرائط برای دریافت کمک های بیشتر بوده اند مورد بررسی قرار دهند.

https://deutsch.rt.com/nordamerika/101970-umfrage-zeigt-dunkelziffer-auf-us-arbeitslosenzahl-viel-hoeher/

 

خواننده گرامی

اگر آگهی در این قسمت منتشر شود از اختیارات و امتیازات WordPress است و مطلقا ارتباطی با آینده ما ندارد

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: