دیدار لاوروف و اسد در دمشق انتخابات ریاست جمهوری سوریه سال آینده طبق قانون اساسی جدید


دیدار لاوروف و اسد در دمشق

انتخابات ریاست جمهوری سوریه

سال آینده طبق قانون اساسی جدید

راشا تودی ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون

4،620،573

 

ترجمه

1209

بشار اسد در سفر وزیر امور خارجه روسیه به دمشق گفت که روابط اقتصادی دو کشور باید گسترش یابد. اقتصاد سوریه در جنگ داخلی سخت آسیب  دیده و همچنین با تحریم های جدید آمریکا روبرو است.

یک هیئت روسی روز دوشنبه وارد دمشق شد.  در پایتخت سوریه ، سرگئی لاوروف دیپلمات ارشد روسی با بشار اسد رئیس جمهور سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه دیدار کرد. ، پس از آن هر دو طرف در صنعا یک کنفرانس مطبوعاتی اجرا کردند . پس از سال ها دریافت حمایت نظامی مسکو ، اکنون نیز سوریه برای بازسازی اقتصاد خود به روسیه اعتماد می کند.

در سفر لاوروف وزیر امور خارجه روسیه به دمشق ، اسد گفت که روابط بین دو کشور باید به ویژه در زمینه های اقتصاد تجاری، انرژی و معادن تعمیق شود. اقتصاد سوریه در جنگ داخلی آسیب سختی دید و از ماه ژوئن تحریم های جدید اضافی ایالات متحده را احساس می کند، یعنی قانون به اصطلاح سزار جدید ایالات متحده را، تحت عنوان قانون به اصطلاح سزار، احساس می کند .

یوری بوریسو، معاون نخست وزیر روسیه که به همراه لاوروف به سوریه سفر کرده بود، تأکید کرد که روسیه می خواهد در شکستن محاصره اقتصادی سوریه  که توسط امریکا اعمال می شود، از سوریه حمایت کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا «قانون سزار را برای باصطلاح «حمایت از غیرنظامیان سوریه» در دسامبر سال 2019 امضا کرد . ایالات متحده می خواهد با تحریم شدید نهادها و افراد ، به ویژه مانع همکاری سوریه و متحدانش برای بازسازی کشور گردد و از این طریق دولت بشار اسد را به زانو درآورد. «قانون سزار» شامل کشورهای ثالثی میگردد  که با سوریه مناسبات بازرگانی دارند.  این کشورها عبارتند از روسیه ، ایران ، عراق و لبنان . کشوری که  از این قانون تحت فشار ویژه قرار می گیرد  لبنان است . داشتن  مناسبات بازرگانی با سوریه برای اقتصاد و امنیت لبنان ضروری است.

توییتر رسمی دفتر رئیس جمهور سوریه گزارش داد که رهبری روسیه می خواهد به سوریه کمک کند تا امنیت و تمامیت ارضی خود را بازیابد  و «برتاثیرات  تروریسم اقتصادی غلبه کند».

ولید المعلم ، وزیر امور خارجه سوریه روز دوشنبه در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه ، گفت که انتخابات ریاست جمهوری در سوریه مطابق با قانون اساسی سال آینده برگزار خواهد شد و آزاد و شفاف خواهد بود.

دیپلمات ارشد سوریه گفت: «برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده در سوریه با کار کمیته قانون اساسی در ژنو که از طرف سازمان ملل موظف شده مرتبط نیست و به موقع در سال 2021 برگزار می شود.» وی همچنین اظهار داشت که تمام توصیه ها برای اصلاح قانون اساسی و همچنین قانون اساسی جدید احتمالی  که توسط شرکت کنندگان در کمیته قانون اساسی سوریه تصویب می شود ، باید در معرض همه پرسی در سوریه قرار گیرد.

لاوروف همچنین در این کنفرانس مطبوعاتی بر عامل توافق روسیه ، ترکیه و ایران در چارچوب روند آستانه برای حل و فصل مناقشه سوریه تأکید کرد. او گفت این یک تلاش مشترک است که اجازه نمی دهد سناریوی لیبی در سوریه و عراق تحقق یابد. »

دیپلمات ارشد روسیه در پاسخ به این پرسش  که آیا این گزارش که روسیه برای بیرون راندن ایران از سوریه در تلاش است گفت: «حضور ایران در سوریه نه توسط   روسیه تعیین میشود  و نه توسط سایر بازیگران خارجی ، بلکه  منحصراً مربوط به رهبری سوریه است. از این رو باید از رهبری سوریه پرسیده شود. «روسیه و ایران هر یک  با کمک نظامی خود کاری کردند تا  نیروهای دولت سوریه قادر به بازپس گیری قسمت زیادی از مناطق از دست رفته در جنگ داخلی  شوند.

حضور نظامی ایران در سوریه نیز اساساً با دعوت دولت سوریه مشروعیت یافته است – برخلاف مداخله نظامی آمریكا و تركیه در شمال سوریه ، كه هیچ گونه مشروعیتی برای آن وجود ندارد ، نه از طرف سوریه و نه از طرف بین المللی.

اخیراً ایالات متحده ا مجدداً خواستار خروج ایران از سوریه شد اما اضافه کرد که روسیه «اجازه » دارد در این کشور بماند.

 

https://deutsch.rt.com/der-nahe-osten/106426-lawrow-in-syrien-russland-macht/

سپاس از یاری یاران

خواننده گرامی انتشار احتمالی اگهی تجاری در اینجا ارتباطی با » آینده ما » ندارد و از امتیازات موسسه » وردپرس» است

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: