ترامپ برای رای سربازان تله انتخاباتی کار گذاشته!


 

 

ترامپ برای رای سربازان

تله انتخاباتی کار گذاشته!


راشا تودی – ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون

4،622،165

ترجمه

 

1210

 

رئیس جمهور آمریكا روز دوشنبه هفته گذشته گفت که پنتاگون جوانان را برای تأمین منافع اقتصادی شركت های تسلیحاتی به جنگ می فرستد. حمله لفظی به این مجتمع نظامی – یادآور رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آیزنهاور و اظهارات او در همین مورد  است.

ترامپ با اظهارات خود در یک کنفرانس مطبوعاتی در مورد رهبری نظامی ایالات متحده موجب بروز اختلافاتی شد. به گفته ترامپ، رهبری وزارت دفاع «جوانان را به جنگ های دیوانه وار و بی پایان می فرستد».  دلیل آن هم این است که پنتاگون نمی خواهد به جز درگیری در  جنگ، کار دیگری انجام دهد تا شرکت های تسلیحاتی تولید کننده بمب و هواپیما و «هر چیز دیگر» را راضی نگه دارد.

در این مورد ترامپ جانب سربازان را گرفت، آنها را از فرماندهی جدا کرد و گفت: نمی گویم ارتش عاشق من است، سربازها هستند، افراد برتر پنتاگون احتمالاً اینگونه نیستند.

گفته می شود ترامپ در سفر خود به فرانسه در سال 2018 در مورد سربازان از پای در آمده اظهار نظرهای منفی کرده است.

بنا به گزارش  مجله اتلانتیک، رئیس جمهور آمریكا بازدید از گورستان نظامی را به دلیل مدل موهای خود لغو كرده و  سربازان دفن شده در آنجا  را  «بازنده» خوانده و به آنها  توهین كرد. اما این اظهارات بعدها تکذیب شد.

ترامپ در کنفرانس مطبوعاتی دوشنبه، در ادامه اظهارات خود در مورد بازگرداندن سربازان آمریکایی به میهن و عقب نشینی از «جنگ های بی پایان» گفت: اما ما از جنگ های بی پایان خارج می شویم (…) من می گویم این خوب است.  بیایید سربازان خود را به خانه باز گردانیم. به نظر میرسد این امر با  برنامه ریزی  «ویلیام روگر» سفیر ایالات متحده در افغانستان  هماهنگ است که به عنوان طرفدار خارج کردن کامل سربازان از افغانستان شناخته شده است.

همانطور که انتظار می رفت، رئیس جمهور آمریکا بدلیل این  اظهارات خود بشدت مورد انتقاد قرار گرفته است.. وی متهم شد به این که اولین رئیس جمهوری ایالات متحده است که علناً رهبری ارتش آمریکا را متهم کرده است که  با انگیزه های مالی  دست به ایجاد جنگ  زده است. با این حال، این دعوی با اشاره به رئیس جمهور سابق ایالات متحده «آیزنهاور»، كه در سخنرانی خداحافظی خود در  1961  در مورد مجتمع نظامی – صنعتی  هشدار داد رد شده است  از جمله  «گلن گرین والد» در توییتر به اظهار نظر پرداخت  و در مورد این ادعاها گفت: مارک اسپر، سرپرست کنونی وزارت دفاع آمریکا که پیش از این در کنسرن تولید صنایع جنگی «ری تئون» صاحب مسئولیت بوده، هنوز در مورد اظهارات رئیس جمهور اظهار نظری نکرده است.

 

https://deutsch.rt.com/nordamerika/106435-trump-will-truppen-aus-wirtschaftskriegen-zuruckziehen/

سپاس از یاری های یاران

خواننده گرامی اگر در اینجا احتمالا آگهی تجارتی درج گردد ارتباطی با » آینده ما » ندارد  و از امتیازات موسسه » ورد پرس» است.

 

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: