روسیه خواهان دریافت اسناد


ادعای مسمومیت ناولنی است

روسیه خواهان دریافت اسناد

ادعای مسمومیت ناولنی است

راشا تودی – ترجمه رضا نافعی

آمار سایت تا کنون

4,713,855

ترجمه

1242

سرگئی لاوروف ، وزیر امور خارجه روسیه از وزیر دفاع آلمان ،» آنگرت کرامپ-کارنباوئر»  خواست که نتایج تحقیقات پزشکی آن کشور در باره ناوالنی در دورانی که او در آلمان معاینات پزشکی شد را در اختیار روسیه قرار دهد. وزیر دفاع آلمان بجای پاسخ به خواست وزیر خارجه روسیه گفته است که روسیه چرا روسیه در مورد تحرکات نیروهای نظامی آن کشور در نزدیکی مرز اکرائین به آلمان پاسخ نمیدهد؟

جلب است که وزیر  خارجه روسیه روز سه شنبه در سفر خود به ایران در یک کنفرانس مطبوعاتی در تهران در باره اطلاعات وزیر دفاع آلمان سخن گفت! لاوروف گفت: آنگرت کرامپ می تواند «نقشی تعیین کننده» در ارائه اطلاعات مربوط به نتیجه آزمایشات ناوالنی داشته باشد. 

«اگر خانم کرامپ کارنباوئر تا این حد مشتاق دریافت اطلاعات در باره این یا آن موضع هست بجاست که او نیز حسن نیت به خرج دهد و دولت متبوع خود را بر آن دارد تا   اطلاعات  مربوط به  آلکسئی ناوالنی  را که آلمان ها با دقت تمام از این اطلاعات را از ما پنهان می دارند در اختیار ما بگذارند.» ناوالنی در یک کلینیک ارتش آلمان مدعی است که مواد سمی در بدن نوالنی پیدا کرده است. روسیه خواهان دریافت نتیجه این تحقیقات است.

این درحالی است که نه پزشکان و نه تکنسین های آزمایشگاه ِ کلینیک اورژانسِ   اُمسک (روسیه) ، و نه در بیمارستان» شریته» برلین اثری از آلودگی سمی  نه در بدن ناوالنی و نه بیرون از بدن او تشخیص نداده اند. اما بعدها در گزارشی از کلینیکی  متعلق به ارتش آلمان اعلان شد که آنها اثری از سم جنگی  در ناوالنی یافته اند. حتی اگر این طور هم باشد، او  یا در بین راه آلمان و یا در خود آلمان  به آن آلوده شده است.

در کنفرانس مطبوعاتی در تهران ، وزیر امور خارجه روسیه  مطلب را خلاصه کرد و گفت:

«به همین دلیل کاری که  در واقع از عهده خانم کارنباوئر بر می اید ، ایجاد شفافیت در سوالاتی  است  که ما به طور قانونی و مدت ها قبل – اما بیهوده – برای همکاران آلمانی خود مطرح کرده ایم.  

روز یکشنبه ، وزیر دفاع آلمان در پیامی توئیتری از روسیه خواست تا توضیح دهد  که   روسیه نیروهای  خود را به کجا منتقل می کند و چرا؟ 

 » دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تأکید کرد که تحرکات نظامیان روسی در خاک روسیه نباید موجب نگرانی سایر کشورها شود زیرا این تحرکات  به هیچ وجه آنها را تهدید نمی کنند.

 (در روزهای گذشته ناوالنی مدعی شده که زندانبان های او قرآن دراختیارش نمی گذارند! معلوم نیست چرا و چگونه ناوالنی یکباره هوای اسلام به سرش زده است؟- مترجم)

https://de.rt.com/europa/115867-gegen-einseitigkeit-in-aussenpolitik-lawrow-will-info-akk-nawalny/

https://ipmcdn.avast.com/images/icons/icon-envelope-tick-round-orange-animated-no-repeat-v1.gifVirenfrei. www.avast.com

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: