هشدار صریح روسیه به امریکا و اتحادیه اروپا


هشدار صریح روسیه

به امریکا و اتحادیه اروپا

ریا نوستی – ترجمه رضا نافعی

وزارت خارجه جمهوری فدراتیو روسیه، بدنبال اعلام پیوستن اتحادیه اروپا به تحریم روسیه از جانب امریکا بیانیه ای منتشر ساخت و در آن اعلام داشت: اتحادیه اروپا با تصمیم اخیر خود مبنی بر گسترش تحریم ها علیه روسیه عملا به همکاری بین المللی در عرصه امنیت بین المللی پایان داد.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه که روز شنبه منتشر شد تصریح شده است : «تحریم هائی که روز جمعه علیه روسیه گسترش داده شد «مستقیما نشان از آن دارد که کشورهای اتحادیه اروپا در راستای برخورد با مسائل مربوط به امنیت بین المللی و منطقه ای، گام در راه پایان بخشیدن به همکاری با روسیه نهاده اند، از جمله در عرصه مبارزه علیه گسترش سلاح های اتمی، تروریسم، تبهکاری های سازمان یافته و دیگر چالش ها و تهدید های تازه.»

تحریم های تازه از جمله موارد زیر را در بر می گیرند:

گستردن لیست افراد مشمول تحریم، از جمله تحریم آلکساندر بورت نیکوف رئیس سازمان اطلاعات و امنیت روسیه (اف. اس.ب)، میخیائیل فرادکوف رئیس سازمان ضداطلاعات روسیه، نیکلای پاتروسشف دبیر شورای امنیت روسیه، رمضان کادیروف رئیس جمهور چچن، و الکساندر تکاچف فرماندار منطقه کراسنودار.

دلیلی که اتحادیه اروپا برای اتخاذ این تصمیم ذکر کرده اینست که این افراد مسئول به خطر افتادن وحدت اوکرائین هستند.

در بیانیه وزارت خارجه روسیه تصریح شده: «ما اطمینان داریم که چنین تصمیم هائی مورد استقبال پرشور تروریسم بین المللی قرار خواهد گرفت. اینک بروکسل باید، با توجه به پس زمینۀ وخامت شدید وضعیت بین المللی، مسئولیت گامی را که برداشته است بپذیرد، از جمله در افغانستان، در خاور نزدیک و میانه، در شمال افریقا و دیگر نقاط .»

«در عین حال اتحادیه اروپا به افسانه های دروغینی که واشنگتن و کیف در باره رویدادهای اوکرائین بافته اند «دل سپرد» و دیگر منابع اطلاعاتی را که عینی هستند نادیده گرفت. آیا متروپل های اتحادیه اروپا آگاه هستند که برداشتن چنین گامهای فاقد مسئولیتی به کجا می تواند بیانجامد؟ چه در عرصه سیاسی و چه در زمینه اقتصادی»

http://de.ria.ru/politics/20140726/269117752.html

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: