مجله ارتش روسیه: صبر مسکو در برابر حملات اسرائیل به سوریه در حال پایان است!


مجله ارتش روسیه:

صبر مسکو در برابر حملات اسرائیل

به سوریه در حال پایان است!

 

 

راشا تودی ترجمه رضا نافعی

 

 آمار سایت تا کنون

4,695,019

ترجمه

 

1236

چگونگی واکنش روسیه در برابر حملات اسرائیل به اهداف ایرانی در سوریه می تواند تفاوتی بین این مسئله ایجاد کند که آیا وضعیت منطقه به یک جنگ تمام عیار تبدیل می شود یا همچنان با فتیله پائین کشیده شده در سطوح فعلی ادامه می یابد – که این نیز به خودی خود خطرناک است. گرچه روسیه سیستم پدافند هوایی S-300 را در سال 2018 به سوریه تحویل داد اما ، تاکنون، از استقرار فعال آن خود داری کرده است تا مانع واکنش شدید اسرائیل و ایالات متحده  گردد. اما اینک چنین به نظر می رسد که روسیه قصد دارد با توجه به حملات مداوم اسرائیل  به سوریه ، اکراه پیشین خود را به کنار نهد.

 مجله رسمی ارتش روسیه Krasnaya Zvezda  در اواخر ماه فوریه به نقل از الكساندر لاورنتیف، فرستادۀ ویژه رئیس جمهور روسیه به سوریه، نوشت: «صبر مسکو در برابر حملات هوائی اسرائیل به اهدافی در سوریه، بطور فزاینده ای  رو به اتمام است». بنا به گفته او  حملات هوائی اسرائیل در سوریه، به اهدافی صورت می گیرد که بنابه ادعای اسرائیل گویا متعلق به ایران است. «ممکن است دیر یا زود کاسۀ صبر – از جمله کاسه صبر دولت سوریه – لبریز شود و یک نوع ضربه متقابل به دنبال داشته باشد، که منجر به یک دور جدید از تنش خواهد شد. این حملات باید متوقف شود، حملات نتیجه مثبتی نخواهند داشت. امیدواریم طرف اسرائیلی نگرانی های ما را جدی تلقی کند – از جمله نگرانی ما در مورد افزایش احتمالی خشونت در خاک سوریه  را. «

گرچه این زبان دیپلماتیک جای کمی برای سوء تعبیر باقی می گذارد. اما لاورنتیف با استفاده از اصطلاح «ازجمله» برای اشاره به دولت سوریه ، که صبر خود را از دست می دهد، هیچ شکی باقی نگذاشت که طرف دیگر «ازجمله» که در بیانیه آمده خود روسیه است.

این به هم پیوند دادن تهدیدها که پوشیده و سربسته نیست شامل دو بخش است  «ضربه متقابل» و «افزیش احتمالی خشونت».  

خلاصه کلام  آنکه : هشدار لاورنتیف صریح ترین تهدیدی است که او می توانست علیه اسرائیل مطرح سازد بدون آن که آن را  از همان  آغاز با صراحت کامل بیان کند: 

این ارتباط به تهدیدی منتقل می شود که  «حمله متقابل» خوانده شده و میتواند به «تشدید احتمالی خشونت» تبدیل شود.

معنی آن  این است که اگر اسرائیل به بمباران سوریه ادامه دهد، روسیه راهی جز سرنگون ساختن هواپیماهای اسرائیلی نخواهد داشت.

,

=

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: