مقدمات اشغال دوباره نظامی – سیاسی عراق


مقدمات اشغال دوباره

نظامی – سیاسی عراق

یونگه ولت- گزینش و ترجمه رضا نافعی

 

پس از » تسخیر دوباره» و خزنده عراق توسط آمریکا، از جمله به بهانه مقابله با داعش، روز دوشنبه نیروهای زمینی کانادا به دخالت مستقیم در جنگ با شبه نظامیان داعش دست زدند. ماموریت رسمی سربازان کشورهای غربی در عراق فقط آموزش دادن به سربازان عراقی است. از آنجا که آمریکا هماهنگ کننده هر اقدامی است که در عراق صورت می گیرد، می توان حدس زد که دخالت مستقیم سربازان کانادائی در این جنگ، در واقع آزمونی بوده است برای سنجش واکنش افکار عمومی آمریکا در برابر دخالت مستقیم «مشاوران» نظامی آمریکا در این تقابل. رگبار گلوله هراس انگیزعملیات وحشیانه داعش که این بار واقعیت داشت، همراه با تبلیغات ضد اسلامی، بخش مهمی از مردم غرب را تا آنجا آماده کرد که خود خواستار شرکت دوباره نیروهای نظامی غرب در عراق شوند. در عین حال کنگره آمریکا و همپیمانهای آمریکا مبارزه با تروریسم را در اولویت درجه اول قرار دادند. متخصصان جنگ روانی می توانند از نتیجه کار خود راضی باشند. از برکت وجود کشور اسلامی (داعش) حالا نیروهای نظامی آمریکا می توانند بدون واهمه از انتقاد داخلی و بین المللی دوباره در عراق زمام کارها را بدست گیرند و واشنگتن تعیین کننده خط مشی سیاست داخلی و خارجی در بغداد باشد. در این داستان موفقیت آمیز- دست کم از منظر ژئواستراتژی آمریکا- خبر Zero Hedge  قرار می گیرد که یک تارنمای آمریکائی برای امور مالی و اقتصادی است با این مضمون که عبدالله البغدادی رهبر هراس انگیز کشور اسلامی (داعش) احتمالا آنقدر ها هم که می گویند بد نیست.

«زرو هج» به مقاله ای اشاره می کند که در نیویورک تایمز در 18ژوئیه 2007 در باره «مرد مرموز عراقی با نام عبدالله رشید البغدادی منتشر شد. مردی که در آنزمان بعنوان رهبر کشور اسلامی در عراق یکی از بد نام ترین گروههای شوروشی معرفی شد که مورد حمایت علنی القاعده قرار دارد. بر خلاف ادعای مقامات عراقی که گفتند او در ماه مه 2007 کشته شده» نیویورک تایمز نوشت بنظر می رسد که بغدادی صحیح و سالم بکار خود ادامه می دهد. اینک ژنرال «کوین برگنر» بالاترین سخنگوی نظامی آمریکا در عراق نظریه تازه ای برای جان سختی باور ناپذیر البغدادی ارائه کرده است باین معنی که: چنین شخصی اصلا از اول وجود خارجی نداشته است. بگفته ژنرال برگنر، البغدادی یک موجود خیالی بوده و پیام های ویدئوئی که بنام او منتشر می شد با صدای یک هنرپیشه سالخورده بوده است.

امروز نام البغدادی رهبر کشور اسلامی همه جا هست و وسیله ایست برای بسیج در جنگ تازه ای در عراق. ولی اگر خلیفه در سال 2007 یک موجود خیالی بوده، امروز چیست و کیست؟ هیولائی ساخته و پرداخته در آزمایشگاه جنگ روانی در پنتاگون، برای داغ کردن هیستری تروریستی ضد اسلامی؟ آنچه مسلم است این است که بوجود آوردن نفرت علیه یک رهبر شیطان صفت در یک آدم ساده معمولی آسان تر است تا علیه مقوله بی سر و شکلی بنام «اسلام رادیکال». باید از اوباما پرسید.

 

https://www.jungewelt.de/2015/01-22/068.php?print=1

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: