«کُرست» تنگ اروپائی راچینی ها از کمر مردم باز می کنند!


«کُرست» تنگ اروپائی را

چینی ها از کمر مردم باز می کنند!

 

 

یونگه ولت- ترجمه رضا نافعی

 

آمار باز دید از سایت تا کنون

4.355،056

 

ترجمه

 

1113

سفر اروپائی «شی جین پینگ»، رئیس جمهور چین، معضل دولت المان را بر ملا می سازد. دولت آلمان برتری خود در اروپا را در خطر می بیند. نه دولت آلمان و نه کنسرن ها قادر نیستند برای همیشه مدل آلمانی صادرات را که پایه و اساس  آن  نازل نگه داشتن دستمزد ها ست حفظ کنند. رکود هم اکنون پشت در است و دق الباب می کند. از این ناخوشایند تر آنست که چین برای خرید به راه  افتاده  و  به کشورهای جنوب و شرق اروپا که زیر فشار برلین و بروکسل هستند بجای ریشه کن کردن خدمات اجتماعی و ادامه دادن به سیاست ریاضت اقتصادی بدیل های جذاب تری  راعرضه می کند.

برلین خواستار آنست که بروکسل از علائق آلمان حمایت کند. بعنوان مثال، گونتر اوتینگر، کمیسر بودجه  اتحادیه اروپا، که آلمانی است، » نگران است که ایتالیا و دیگر کشورهای اروپائی  ایجاد زیر بناهای مهم استراتژیک مانند شبکه های برق، بزرگراه ها یا بنادرگاهها را نه بدست اروپائی ها بلکه بدست چینی ها بسپارند». دولت های عضو اتحادیه اروپا منافع ملی و اروپائی را به حد کافی رعایت نمی کنند. بنظر اوتینگر اگر به آن «حق وتو» ئی که  کشورهای عضو دارند، وظیفه تایید و موافقت نیز افزوده شود، دیگر با همسایگان اروپائی مشکلی پیش نخواهد آمد، بجاست که کمیسیون اروپا  این  فکر را نیز مورد مداقه قرار دهد. اینجاست که برای مردم در  رم و پاریس «کرُست» چنان تنگ خواهد بود که را ه تنفس را خواهد بست.

تهدید های خشمآگین کمیسر صرفه جو در گوشهای کر موثر نیفتاد. دولت رم  با نخست وزیر چین قرارداد های متعددی منعقد ساخت، از جمله قراردادی برای سرمایه گذاری در بنادر تریست و گِنوآ. میزان سرمایه 20 میلیارد یورور خواهد بود. شاهزاده نشین موناکو خیلی صاف و ساده از سوی کنسرن چینی » هو آ وای» به مدرن ترین «فنآوری مخابراتی جی5 » مجهز خواهد شد. هواپیما سازی «ایر باس» در فرانسه سفارش بزرگی برای ساختن 184  فروند جت  » A320 » دریافت کرده است.

البته  هیچ یک از این تصمیمات و اقدامات مورد تایید واشنگتن نیست. هر نوع معامله با «هو آ وای» را واشنگتن تحریم کرده است. حداقل پس از سقوط دو هواپیمای بوئینگ 737، در اندونزی و اتیوپی، ایالات متحده مشاهده می کند که  امکانی برای فروش این هواپیما که  رقیب » ایر باس» فرانسوی است، ندارد.

طبق معمول وقتی در تعارضات اقتصادی لطمه ای به اقتصاد امریکا می خورد، «هایکو ماس»  وزیر خارجه آلمان، که هوادار تام و تمام ترانس اتلانتیک است، برای خود شیرینی بلافاصله به میدان آمد و گفت : برخی از کشورها  که با چین معامله می کنند بعدا دچار حیرت خواهند شد. بعد ها  وقتی چشم باز کنند می بینند که  استقلالشان از دست رفته است.

 بشنوید، آی مردم ایتالیا، مردم یونان و فرانسه ، هایکو ماس می داند که :» چین یک کشور لیبرال دموکرات نیست». با این حرف و با حساب دو دو تا چهارتا  برای شما تشریح می کند که  نظام جایگزین کدامست:  لطفا همانجا که هستید بمانید، همانطور که هستید، فقیر  بمانید و ستایشگر گردش آزاد سرمایه باشید!

فقط در این صورت است که دست یافتن به مقام و مرتبه قدرت بزرگ می تواند عملی گردد: » در جهانی با حضور غول هائی چون چین و روسیه و شریکی چون ایالات متحده، ما فقط در صورتی می توانیم موفق گردیم که بعنوان اتحادیه اروپا متحد بمانیم».  در این مورد  برلین و بروکسل  اتفاق نظر دارند.

 

https://www.jungewelt.de/artikel/351740.diktierte-einigkeit.html

 

 

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: